PENTA CZ s.r.o. je autorizovaným servisním střediskem Tamron pro Českou republiku a Slovensko, zajišťuje záruční i pozáruční servis výrobků Tamron, distribuovaných prostřednictvím oficiálního distributora, společností Penta CZ s.r.o. a Penta SK s.r.o.

    Společnost PENTA CZ s.r.o. disponuje moderním servisním zařízením a výrobcem proškolenými techniky s dlouholetou praxí. Používá výhradně originální náhradní díly a justážní techniku dodanou a kalibrovanou výrobcem Tamron. 

 

Adresa pro zasílání / osobní předání reklamací Tamron:
PENTA CZ s.r.o. 
servisní středisko Tamron
Antala Staška 1075/41a
140 00  Praha 4

Další kontakty:
email Tamron servis: tamronpenta.cz
tel. Tamron servis: 246 052 007
email servis: reklamacepenta.cz
tel. servis: 246 052 006


Postup při reklamaci, příjem, výdej oprav.
    Objektivy a konvertory Tamron je možné předat ke kontrole, opravě nebo justáži buď osobně nebo zaslat na adresu servisu viz. výše.
Produkty Tamron doporučujeme zasílat v originálním balení nebo jinak bezpečně zabalené, aby se předešlo možnému poškození přepravou. Fotokomoru není nutné pro opravy zasílat, pokud si fotokomoru servis výslovně nevyžádá jako nutnost pro posouzení servisní zakázky. 

K opravě je nutné vždy uvádět:
    • nákupní doklad a záruční list
    • u výrobků zakoupených po 1.1.2013 také certifikát registrace 5 leté záruky - pokud je výrobek registrován
    • přesnou specifikaci problému který se vyskytl
    • přesné označení přístroje na kterém je optika používána
    • přesnou dodací adresu pro zpětné zaslání
    • e-mailovou adresu a telefonické spojení, nejlépe mobilní číslo (zrychlí a usnadní komunikaci)

K opravě je vhodné doložit:
    • popsané obrazové materiály dokumentující obrazové vady jestliže jsou tyto reklamovány (např. papírové fotografie nebo foto na CD, DVD ap.)

    Při převzetí zakázky poštou nebo přepravní službou servis e-mailem potvrdí převzetí nejdéle následující pracovní den. Doba opravy nebo jiného servisního úkonu se odvijí od charakteru daného úkonu a momentální vytíženosti servisu. Standardně jsou opravy prováděny do 3 dnů od převzetí do reklamace. V případě, že bude nutné pro zakázku objednat individuálně potřebné náhradní díly u výrobce, může oprava trvat až 1 měsíc. Servisní středisko Tamron si vyhrazuje právo odmítnutí servisní zakázky, na kterou již výrobce nezajišťuje náhradní díly nebo na zakázky, kdy servisní středisko Tamron uzná, vzhledem k značnému celkovému poškození produktu, že je oprava nerentabilní. 

    Opravy zaslané na adresu servisu jsou zasílány zpět na uvedenou dodací adresu zákazníka kamkoliv v rámci České a Slovenské republiky výhradně expresní balíkovou službou Professional Parcel Logistic (PPL). Proto je také vhodné uvést při zaslání zakázky do servisu  Vaše telefonické spojení. PPL si tak může domluvit datum a čas předání zásilky. 
Zakázky osobně doručené do servisního střediska Tamron je také možné zasílat PPL na dodací adresu, uvedenou v reklamačním protokolu. 

Cena za doručení.
    V případě záruční opravy servisní středisko Tamron zasílá zásilky na vlastní náklady. V případě pozáruční opravy je hodnota přepravného 198,- Kč včetně DPH formou PPL-dobírka. 

Záruční opravy.
    Záruční opravy se akceptují pouze pro výrobky Tamron zakoupené prostřednictvím oficiálního distributora Tamron pro ČR a SR, nebo pro výrobky Tamron registrované u výrobce - nutný certifikát prodloužení záruky na 5 let. Tyto výrobky musí být opatřeny a doloženy platným záručním listem dovozce, včetně nákupního dokladu s uvedením výrobního čísla výrobku, které musí být evidované v databázi oficiálního distributora firmy Penta CZ s.r.o. Záruční doba je 24 měsíců od data prodeje. Doba opravy je dána dle zákonné lhůty nejdéle do 30 dnů.

    Nárok na 5letou záruku mají zákazníci, kteří sídlí v zemích EU, v Norsku, na Islandu, v Turecku, na Ukrajině, Andoře nebo Gibraltaru, výrobek společnosti Tamron zakoupili ve své zemi po 1. lednu 2013 a zaregistrovali se na stránkách společnostihttp://5years.tamron.eu/ nebo přímo u národního partnera společnosti Tamron. Záruka nabývá platnosti teprve po potvrzení registrace zákazníka společností Tamron. Záruka je nepřenosná.

    Tato záruka platí na dobu 5 let od data zakoupení výrobku. Rozhodující je datum uvedené na prodejním dokladu.

    Při výskytu závady zboží podléhajícího pětileté záruce bude výrobek bezplatně opraven, pouze v případě jeho neopravitelnosti Vám pak bude zaslán náhradní přístroj stejné série nebo srovnatelný model série následující. Pokud se při kontrole ukáže, že žádný reklamační nárok neexistuje, vystaví společnost TAMRON cenový odhad požadované opravy. V rámci rozšířené záruky nemá zákazník nárok na slevu z kupní ceny ani na odstoupení od smlouvy a vrácení kupní ceny.

Garance evropské záruky.
    Evropskou záruku lze uznat pouze u výrobků zakoupených před 1.1.2013 a případě, že výrobek Tamron byl zakoupen (má původ) v jiné zemi EU, má řádně vyplněný Evropský záruční list Tamron, je doložena faktura nebo jiný doklad o koupi s vyznačením data a místa prodeje. Evropská záruční doba je 12 měsíců od data prodeje. Doba opravy nemusí splňovat běžně platnou zákonnou lhůtu 30ti dnů a zpravidla se pohybuje okolo 2 měsíců.

Na co se nevztahuje záruka.
    Záruka se nevztahuje na vady prokazatelně způsobené třetí stranou, např. uživatelem apod. Mezi takové se počítá zejména poškození pádem, nárazem nebo jiným nepřiměřeným zacházením, které je v rozporu s běžným používáním nebo v rozporu s návodem k obsluze. Poškození vniknutím vlhkosti, mechanických nečistot jako je např. prach nebo písek. Poškození neodborným servisním zásahem nebo nepřípustnými úpravami.

Ceny za prováděné servisní úkony.
    Ceny pozáručních oprav za servisní úkony jsou smluvní a vždy jsou předem komunikovány se zákazníkem buď přímo při předání zboží v servisním středisku nebo nepřímo e-mailem, telefonicky nebo poštovní korespondencí. ( U oprav, jejichž rozsah nelze odhadnout předem a u kterých se vyžaduje předem demontáž s přesným zjištěním technického stavu a rozsahu poškození, bude cena za tyto opravy komunikována až v průběhu vlastního servisního úkonu ).

5 letá záruční doba .
     - Plné znění podmínek pětileté záruky
     - Registrace 5 leté záruky


 
 
 
   
   
   
   
   
   

   

   
   
  Porovnat - 0 ks
   
   

   

   

   

    Kód Název produktu Vaše cena    
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

  Naposledy navštívené

   
   
   
   

   

   
      Kód Název produktu Vaše cena  
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
  Košík
  0 položek
   
  0
   
   

   

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
  Přihlášení
   
    Registrace   Nové heslo
   
   

  Dodavatel Penta CZ s.r.o.

  Technické řešení © 2023 CyberSoft s.r.o.